2012 Model Yeni Lada Niva

2012 Model Yeni Lada Niva

2012 Model Yeni Lada Niva

2012 yılında çıkması beklenen Lada Niva modelinin yeni halinin tahmini çizimleri daha önce yayınlanmış. 1977 yılından beri üretilen Niva, Off-Road efsanesi olmuş bir araç. Birçok kişinin Niva mı diyip baş çevirdiği model, aslında Rusya?nın koşullarına göre üretilmiş ve bugüne kadar gelebilmesinde bu özelliğinin büyük etkisi olan özel bir araç. DÜnyanın bir çok ülkesinde satılan Niva, 4X4 özelliği ve ucuz olması nedeniyle belli bir kitle tarafından tercih edilen ve bırakılamayan bir araç durumunda.
 Lada, Niva ismini taşıyan bu aracını 2012 yılında çıkarmayı planlıyor. Yeni teknolojiler konusunda Renault?tan destek alacağını belirtiyor. 2012 yılından sonrada farklı bir isimle özel bir proje ile Lada Niva benzeri farklı bir araç üreteceklerini de belirtiyorlar. Resimlerini gördüğümüz Lada Niva çizimlerini Brezilyalı bir çizer olan Irmao do Decius yapmış.
 Yeni Lada Niva, Renault ile yapacağı iş birliği ile Dacia Duster platformu üzerine inşaa edilecek. 3 ve 5 kapılı versiyonları olacakmış.Şirket Haberlerine Geri Dön


Kategori: Şirket Haberleri

Etiketler: lada, yeni lada, lada niva, 2012 model lada, lada modelleri,